Las odległych szeptów

Las odległych szeptów rozpoczyna się na północy ledwo kilka kilometrów na południe od osady Trzewia. Wedle słów Maryny, właścicielki karczmy w tejże osadzie, obecnie bywa w nim niebezpiecznie, a wszystko to wiąże się w jakiś sposób z upadkiem miasta Rocranon.

W lesie wydają się królować dziki, ale bohaterowie mieli wątpliwą przyjemność stanąć również oko w oko z wielkim drapieżnym kotem. Opuszczone żerenie mogą świadczyć o obecności bobrów, a udane polowanie na jelenie daje dobre widoki na częstsze tego typu zdobycze. Prócz tego las zamieszkują na pewno zające, sarny, wydry, jak również sporo leśnego ptactwa.

  • Podczas eksploracji matecznika tego lasu (18.04) gracze natrafiają na rzadkie ziele Zgorzelnika i zostają ostrzelani przez krzew Gnilnika.
  • W części starego koryta rzeki (18.04) gracze zakładają obóz, który być może będzie mógł służyć w przyszłości w czasie wypraw łowczych. Próba zbudowania wędzarni spełza jednak na niczym.
  • Na kamienistym zboczu (18.04) bohaterowie trafiają na głębokie jamy i znajdują chitynowe łuski różnych wielkości.
  • Pośród gęstych drzew (18.04) bohaterowie znajdują pagórki zbudowane z łupanego kamienia. Idąc ich śladem trafiają na zarośnięte wejście do podziemnej jaskini o bardzo śliskim podłożu.

Las odległych szeptów

Skrzydła Rocranon mistrz_gry