Home Page

Witajcie na Rocranon!

Wyspa Rocranon to nieskończone możliwości dla tych, którzy nie boją się podjąć ryzyka. Ta niegdyś zasiedlona a później porzucona wyspa przeżywa właśnie swój renesans. Po upadku miasta Rocranon, na wyspie pojawili się znów ludzie i odkryli, że nie wszystko zniknęło wraz z dawną stolicą. Tu nadal żyją ludzie, pola przystrajają się zbożem, a w górach czekają minerały, za które na wyspach i kontynencie zapłacą duże pieniądze.

Niestety w górach również wciąż żyją smoki a w lasach elfy, które nie przepadają za nowymi osadnikami, za którymi niczym cień podąża Kościół Ostatecznego Porządku wraz ze swoimi nieprzekraczalnymi prawami.

O obliczu wyspy decydować nie będą wielcy królowie, ale ci, którzy już teraz przyłączą się do Wanryka Smagłego, jej samozwańczego władcy.


Sezon 5

Występują: Feste, Keffar, Mabon, Nuadu, Montcort, Simeon

Sotham oblężone. Bohaterowie robią co w ich mocy, aby przyłożyć ręki do obrony cywilizacji ludzkiej przed Morskimi Diabłami.

Młodo wyszkolone wojsko zostaje wyprowadzone w pole przeciwko wchodzącymi na ląd tysiącami przeciwników. Po początkowych sukcesach militarnych, ogrom przeciwnika zaczyna przeważać i ludzie cofają się coraz bardziej ku osiedlom ludzkim.

Widać już jasno, że bez wsparcia może ciężko być wygrać tę wojnę. Nadzieje pokładane w Thileopessi zostały odrzucone, kiedy odrkyto, że sojusz z nim, może być niebezpieczny. Argady i Paezuria ciągle zabiegają na dworze Wanryka Smagłego o uwagę, ale frakcja niepodległościowa zachęca władcę, aby skupić się na samodzielnym rozwiązaniu problemu.

Tymczasem młody Baron Porte wycofuje swoje wojska na własne ziemie, gdzie rozgorzała partyzancka wojna z elfami z Pajęczej Kniei. Okazuje się, że to nie jedyna jego przewina. Konny oddział dzikich przebija się ku walczącym z Morskimi Diabłami, przynosi informację, że na granicy z ziemiami Sotham, tysiąc pieszych zatrzymują właśnie Miecze Redara, oddział rodziny Portów. Udana misja dyplomatyczna doprowadza do uwolnienia sojuszników, którzy wkrótce dołączają do armii Barona Wellsona.

We wnętrzu drużyny też nie dzieje się najlepiej. Dwoje bohaterów gra na swój rachunek, współpracując z Paezurią, o czym nie informuje przyjaciół. Kiedy wojna coraz mocniej dzieli interesy różnych frakcji, prawda wychodzi na jaw. Tymczasem Baron Wellson przyjmuje warunki Dzikich i zawiązuje pakt z nimi, wkrótce po tym, kiedy przeprowadzona na niego zostaje udaremniona próba zamachu.

Wszystko zaczyna dziać się w oszałamiającym tempie. Paezuria gdzieś tam daleko pokonuje przy pomocy zdradzieckich Ostrojczyków flotę Argadów, a następnie łamiąc już wszystkie postanowienia pokojowe ląduje z kontyngentem wojsk lądowych na Rocranon. Wielka, ostateczna bitwa z Morskimi Diabłami łączy siły Barona Wellsona, Dzikich zza gór i Paezurczyków, jednak w najważniejszym momencie nad polem bitwy pojawiają się smoki, wprowadzając dodatkowy zamęt i niedowierzanie.

Wojna została wygrana, ale Rocranon teraz czekają bardzo ciekawe czasy.

Sezon 4

Występują: Feste, Halden, Keffar, Mabon, Nuadu, Montcort, Simeon

Miasto Sotham szykuje się na oblężenie. Drużyna zostaje zaszczycona dowództwem obrony portu i dostępem do rady wojennej Wanryka. Wkrótce wysiłek włożony w szkolenie ludzi, budowę barykad i planowanie obrony zwraca się po wielokroć, kiedy w czasie nocnego ataku do morza odparte zostają straszliwe morskie diabły. Kiedy w radzie Wanryka wzmagają się spory o dalszą rolę geopolityczną Rocranon, bohaterowie postanawiają porzucić miasto i ruszyć ku Talzanii.

Przypadkowy postój na Wyspie Wichrowych Wzgórz kończy się penetrowaniem podziemnego kompleksu, który odkrył dla świata wstrząs, po którym zapadła się ziemia. Szybko okazuje się, że to szczyt podziemnego świata i twierdza, w której o jeden eksperyment magiczny poszło źle. Bohaterowie z pomocą koboldzkiego maga Hashbelu stają przeciw piekielnego Abiszajowi i pokonują go, jednak wkrótce pomiędzy sojusznikami dochodzi do nieporozumień które kończą się śmiercią kobolda. Drużyna pomaga zasypać rozpadlinę i postanawia wracać do Sotham, gdzie na Montcorta czego członkostwo dworu Wanryka Smagłego.

Pierwszą misją jakiej podejmują się Lord Montcort wraz ze swoimi towarzyszami dla Sotham, jest wyprawa do elfów z lasu Quonyth, które mogą rzucić nieco światła na postać tajemniczej istoty Thileopessi i sposobu, w jaki może ona pomóc ludziom w walce z morskimi diabłami. Dzięki wiedzy Pasterzy Drzew bohaterowie trafiają na Kapłanów Thileopessi, którzy jednak są ledwie cieniem niegdysiejszej chwały swojego pana. Okazuje się, że bez reliktu jaki dziesiątki lat wcześniej otrzymali ludzie, nie da się na nowo obudzić zapomnianego boga. Z tymi smutnymi wieściami awanturnicy wracają do Sotham.

Koniec sezonu czwartego.

Sezon 3

Występują: Avelox, Bjornei, Feste, Hæri, Keffar, Korin, Maynard, Montcort, Simeon

Niestety Simeonowi nie udaje się uratować brata, może jedynie pożegnać się z nim w rodzinnym Hageavo, gdzie towarzyszą mu pozostali awanturnicy. W końcu nastaje lato i towarzysze postanawiają wrócić ku znajomym brzegom wyspy Rocranon, gdzie w porcie Sotham ma czekać okręt handlowy, który Simeonowi podarował jego ojciec. Rejs ku przygodzie staje się złym omenem, kiedy najpierw z ledwością udaje się ujść potężnemu sztormowi, a później dzikim, morskim stworzeniom.

Złe myśli rozwiewają się jednak wraz z przybyciem do Sotham, gdzie historia opowiedziana przez napotkanego krasnoluda znów wygania awanturników na gościniec, w kierunku Doliny Lodowego Lasu. W tym dzikim miejscu, pośród wzgórz i w głębi lasu pojawiają się tajemnicze doły wypełnione krwią. Krok za krokiem, badając sprawę awanturnicy trafiają na tajemniczy grobowiec Maho-Anura czempiona Maximalthea.

Wkrótce okazuje się, że splądrowanie grobowca doprowadza do porwania dzieci z osady Rogate Koźle, przez czarodzieja Ninezziego. W misji ratowania ich przed złożeniem w ofierze, awanturnicy stają do nierównej walki z dzikimi, złym czarodziejem, a na końcu z gigantycznym stworzeniem ukrywającym się pod grobowcem. Wreszcie jednak spokój w dolinie zostaje przywrócony.

Po krótkim odpoczynku, na namową Thatelecha, drużyna rusza w kolejną podróż, za cel obierając góry Tahady, gdzie swoją pracownię ma mieć legendarny, krasnoludzki płatnerz – Shieldson. Zanim jednak udaje się tam dotrzeć, grupa odpowiada na prośbę ze Strażnicy na Mroźnym Kle o pomoc w walce z trollami. Wkrótce okazuje się, że sprawa jest poważniejsza i awanturnicy biorą udział w regularnej bitwie z oddziałem goblińskiego szamana, a następnie podczas zwiadu w górach dostają się w niewolę Savry, dowódcy ludzkich jeźdźców.

Podczas próby ucieczki ginie Korin i Haeri, a w górach gubi się Tal. Reszta ucieka z niewoli i różnymi drogami trafia do Sotham, które w napięciu spogląda na wschód, skąd nadchodzi wojna. W porcie miasta na ląd schodzi Feste, kuglarz z Paezurii.

Koniec sezonu trzeciego.

Sezon 2

Występują: Avelox , Bjornei, Hæri, Keffar, Montcort, Nuadu, Sahibeen, Simeon

Kilka tygodni odpoczynku w Talzanii zmienia wiele w nastawieniu mieszkańców Trzewii do bohaterów. Nagle odkrywając, że nie mają czego szukać przy znajomych brzegach wsiadają na okręt, który wiezie ich ku wyspie Sennej, gdzie szukać mają tajemniczego Kwiatu Awicenny, leku na śmiertelnie niebezpieczną chorobę, jaka trawi brata Simeona.

Pierwsze kroki drużyna kieruje ku największej osadzie wyspy, która nosi tajemniczą nazwę Mrzysen. To tutaj mieszka wiedząca kobieta zwana Arendą Białą, która w zamian za kilka małych przysług obiecuje pomóc w poszukiwaniach rzadkiego kwiatu. Współpraca nie idzie jednak dobrze i już wkrótce Arenda staje się wrogiem bohaterów, a ci nadal nie wiedzą gdzie szukać tajemniczego kwiatu.

Nie wiedząc co dalej począć, awanturnicy postanawiają dołączyć do znajomych krasnoludów pod przewodnictwem Thorina Zivarsona podczas przeszukiwania Czerwonej Twierdzy. Niestety wkrótce okazuje się, że światopoglądy obu grup bardzo się różnią i dochodzi do ostrego starcia z niedawnymi sojusznikami, w wyniku którego dwójka krasnoludów ginie, a pozostałe obiecują bohaterom zemstę.

Tymczasem drużyna penetruje Czerwoną Twierdzę i odkrywają, że pod nią ciągną się kilometrowej długości korytarze, wielkie jaskinie, zamieszkałe przez hobgoblliny i tajemniczy, podziemny zamek. Nie odkrywając do końca tajemnicy lochów grupa wraca na trop kwiatu Awicenny ciągnący się do ruin Starych Borowik, gdzie poznają obłąkanego staruszka, wnuka legendarnego alchemika, który zgadza się zaprowadzić ich do dziadka. W ten sposób drużyna trafia na wyspę gdzie odnajduje i w odruchu współczucia zabija zamienionego w potwornego naukowca, choć wyprawę życiem przypłaca ich przewodnik i wynajęty wojownik.

W ukrytej pracowni alchemicznej odnaleziony zostaje pamiętnik Awicenny, a wraz z nim ginie nadzieją na wykorzystanie mistycznego Kwiatu Awicenny do uratowania brata Simeona.

Koniec sezonu drugiego.

Sezon 1

Występują: Finor, Kahleen, Kaszkur, Keffar, Koukash, Nuadu, Simeon

Rocranońska wiosna wita nowych bohaterów schodzących z trapu statku w porcie osady Trzewia. Za nimi dramatyczna podróż, przed nimi gęstwiny Lasu odległych szeptów i pierwsze bliskie kontakty z florą i fauną. Również pierwsze znajomości i powolne poznawanie zależności rządzących wyspą.

Wkrótce bohaterowie dołączają do ekspedycji mającej na celu uratowanie leśnej wioski Talzanii i zmierzenie się z siłami zła, zalegającymi wnętrze tajemniczego Płaskowyżu Tafli. Obejmując w dowodzenie obronę na odcinku tzw. Wodnej Bramy doprowadzają do zawalenia wejścia do podziemnych korytarzy jak było w planie, wcześniej stając dzielnie przeciw koboldom, goblinom i wargom na zbudowanych przez siebie barykadach.

Powracając do Trzewii, pośród wzgórz drużyna spotyka starego trapera Lucę, który ledwo co odkrył tajemniczy podziemny korytarz odsłonięty przez wezbraną rzeczkę. W zamian za część ewentualnych zysków wskazuje miejsce swojego odkrycia. Bohaterowie zanurzają się w podziemne korytarze, odnajdując zapomniany warsztat jubilerów, którego strzeże istota zrodzona z żywiołu ognia.

Powrót do Trzewii w osłabieniu i śnieżycy pozwala zdecydować, że czas odpocząć. Drużyna rusza do Talzanii, gdzie przeczeka kilka najbliższych tygodni i da dojść do normy nadwątlonym siłom.

Koniec sezonu pierwszego.

Home Page

Skrzydła Rocranon mistrz_gry