Nogli-Cuir

Topornik, Argadyjczyk

Description:

Lat 36. Niewysoki, ledwo 160 centymetrów wzrostu ale ciężkawy Argadyjczyk. Twarda sztuka i wojownik, którego niełatwo ruszyć z miejsca. Chętnie bierze udział w prostych rozrywkach, nie stroni od kielicha ale i śpiewu. Duża radość życia objawia się i w walce, która sprawia mu mnóstwo radości, jednak nie powoduje utraty koncentracji. To bardzo zdyscyplinowany wojak, który potrafi sam zająć się sobą, ale prawdziwy kunszt ujawnia kierowany przez zdolnego wodza.

Jego ścieżki doprowadziły go do miasta Sotham gdzie został sierżantem straży miejskiej służącym pod porucznikiem Folke Artinem. Wydaje się dobrze czuć w swoich obowiązkach i służbie, otaczany przez szacunek swoich podwładnych, przełożonych, ale również mieszkańców miasta. Może i ma mniej okazji do sprawdzania swoich bojowych umiejętności, ale nigdy nie brakuje jakiegoś durnia, który w zadufaniu lub pijanym zwidzie zechce rzucić mu wyzwanie i przegrać.

Bio:
  • W celu ochrony mieszkańców Talzanii, bierze udział w zawaleniu wejścia do wnętrza Płaskowyżu Tafli przy Wodnej Bramie.
  • Do uszu Nogli-Cuira docierają informacje, że bohaterowie słynnego przeboju bardów, “Ballady o trzech bramach”, widziani byli w mieście. Za tym tropem wojownik trafia na swoich druchów bawiących w gildii alchemicznej.
  • Rekomenduje swojemu przełożonemu Keffara Twardziela jako osobę odpowiednią do objęcia dowodzenia dowództwa podczas obrony portu miasta Sotham w czasie wojny z Morskimi diabłami.

Nogli-Cuir

Skrzydła Rocranon mistrz_gry