Eldad / Ninezzi

wioskowy głupek z Rogatego Koźla / chaosycki mag, awatar Maximalthea

Description:

Lat ok 20. Wyraźnie upośledzony chłopak chętnie nawiązujący kontakt z innymi ludźmi i reagujący emocjonalnie na zdarzenia dotyczące go bezpośrednio. Szczupły, średniego wzrostu, jest typowym dzieckiem lasu, nieco zaniedbanym i obszarpanym, ale jednocześnie w znakomitej kondycji. Ciemne włosy obcięte “od rondla” i duże, ciekawe świata oczy są jego najbardziej charakterystycznymi cechami. Eldad ma umysł około dziesięcioletniego dziecka, wyraźną wadę wymowy, z trudem składa zdania, nie panuje również nad wszystkimi swoimi odruchami.

Eldad jest sierotą, przywędrował w te strony ze swoim ojcem, który mieszkał przez jakiś czas w osadzie, nim zmarł, zostawiając syna na łaskę innych ludzi. Leśni ludzie nie pozwalają mu umrzeć, ale nikt szczególnie nie dba o niego na co dzień.

Jednocześnie młodzian ma drugą twarz, opętanego przez starożytnego ducha lasu, chaosyckiego maga Ninezziego, awatara Maximalthea, która jest prowodyrem krwawych rytuałów odprawianych w Dolinie Lodowego Lasu. Pod jego wpływem mieszkańcy leśnych wsi porywają i “oddają ziemi” ludzi, w zamian za dary ducha lasu, dążąc do odzyskania przez niego potęgi i objęcia na nowo jego leśnej domeny. Dolina Lodowego Lasu

Bio:
  • Bohaterowie spotykają Eldada w Rogatym Koźle, osiedlisku leżącym w Dolinie Lodowego Lasu.
  • Śledząc Eldada awanturnicy natrafiają na dół z krwią i szczątkami ludzkimi, a chwilę później znajdują tajemnicze wejście do jaskini.
  • Bohaterowie walczą z Ninezzim przy tworzonym z myślą o rytuale dole w ziemi. Chaosycki mag ucieka w las bez śladu.
  • Podczas prowadzenia rytuału, w którym chce złożyć w ofierze dzieci z Rogatego Koźla, zostaje zaatakowany przez awanturników połączonych z drwalami. Ciężko raniony ucieka, oczarowując wpierw zaklęciem Keffara.
  • Cierpiąc z odniesionych ran, zostaje odnaleziony w grobowcu Maho-Anura i zabity.

Eldad / Ninezzi

Skrzydła Rocranon mistrz_gry