Eamwund Conda

Szlachcic, żołnierz z Sotham

Description:

30 letni mężczyzna o długich włosach i starannie pielęgnowanych bakach i brodzie. Surowy w postępowaniu i ocenach. Mocno ceni sobie żołnierski fach, rzetelność i bezwzględną lojalność. Ubiera się schludnie i odrobinę ponad własny stan, przez co przykłada do swoich strojów dużą wagę i dba o nie w każdych okolicznościach. Wysoki, szczupły, chętnie otula się długim, sięgającym ziemi płaszczem.

Eamwund nie zwykł rozmawiać z ludźmi urodzonymi dużo poniżej jego stanu, o ile nie są jego podwładnymi. Nawet z tych wybiera jednak najchętniej argadyjczyków, czyli nację, z której sam pochodzi i w miarę możliwości, swoje zarządzenia przekazuje właśnie przez takiego pośrednika.

Bio:
  • Przybywa z odsieczą w trakcie obrony Strażnicy na Mroźnym Kle przed atakiem potworów pod wodzą goblińskiego szamana Ygrika. Po śmierci baronaRedara Porte, tymczasowo przejmuje dowództwo nad strażnicą.
  • Popiera kandydaturę Keffara i Montcorta na dowódców obrony portu Sotham, podczas wojny z morskimi diabłami.
  • Wysyła list namawiający Montcorta do powrotu do Sotham będącego na krawędzi decyzji o sprzymierzeniu się z Paezurią i namawia barona Arlesa Wellsona na wzięcie sokolnika na swego podopiecznego i nadania mu tytułu szlacheckiego.

Eamwund Conda

Skrzydła Rocranon mistrz_gry