Skrzydła Rocranon

Skrzydła Rocranon odc. 66 - Szturm na Mroźny Kieł


Avelox
czarownik
2 lvl
Bjornei
szaman
3 lvl
Hæri
wojownik
3 lvl
Keffar
łowca
4 lvl
Korin
złodziej
1 lvl
Montcort
strzelec
3 lvl

Wroga armia to dziesiątki goblinów, jaszczuroludzi, kilka ogrów i drzewopodobne stworzenie kołyszące się niezgrabnie z boku na bok. Cała ta tłuszcza wyjąc dziko zbliża się do muru, na którym pozycje zajmuje oddział przybyły z odsieczą z Sotham. Wkrótce salwa strzałów z łuku pokryw przedpole i padają pierwsze ofiary. Również Montcort z Windherem uruchamiają wielką kuszę obronną i próbują wyłapywać co groźniejszych przeciwników, z różnych skutkiem. Na salwę obrońców odpowiadają strzały zza muru i choć blanki są niezłą ochroną, to pojawiają się i tutaj pierwsi ranni, a wkrótce zabici, wśród żołnierzy.

Keffar i Thatelech wraz z dwoma żołnierzami Redara Porte przesuwają się ku bramie, ku zgromadzonym zawczasu stertom kamieni, już wkrótce będą mogli zrobić z nich użytek, bo pod wrota dopadają dwa ogry z wielkimi toporami i zaczynają zapamiętale walić nimi, aż z drzwi zaczynają sypać się wielkie szczapy drewna. Co gorsza, jaszczuroludzie, którym udało się dotrzeć do muru, zarzucają na niego liny zakończone drewnianymi poprzeczkami, które mają za zadanie zaczepić się o blanki i pozwolić wspiąć się stworzeniom na górę.

W ogniu walki.
Haeri – rzuć go kamorem!
Bjornej – Komorem? Rzuć komorem w tego faceta z dudami!

Wszyscy zwijają się jak w ukropie, strzały latają w obie strony, brama trzeszczy coraz bardziej żałośnie pod razami toporów, a na szczycie murów pojawiają się pierwsi jaszczuroludzie, a za nimi gobliny. Redar i jego dwaj żołnierze, Keffar, Haeri i Thatelech wchodzą do walki wręcz, ścierając się z wrogami. Kolejne trupy padają po obu stronach. Thatelech rzuca się ku jednej z zaczepionych lin i odcina ją, niestety wystawiając się na ostrzał z dołu. Kilka celnie posłanych przez gobliny strzał dociera celu i Thatelech pada umierający na kamienny mur. Z pomocą mu zmierza Montcort, który w ostatniej chwili wlewa w usta krasnoluda magiczny wywar Simeona, przywracając przyjaciela światu żywych.

Tymczasem sto metrów dalej, przez nikogo nie niepokojona, na mur wspięła się banda gnolli. Widząc związanych walką bohaterów, bez pośpiechu schodzą po wewnętrznej stronie murów i uciekają na południe, byle z dala od toczącej się walki.

Coraz więcej istot wspina się na szczyt muru po zawieszonych linach, coraz więcej zabitych jest po stronie wojowników broniących muru, tymczasem Korin zauważa nietypową postać stojącą tuż obok drzewopodobnej istoty. Niepozorny goblin okutany jest w kolorowy, zszyty z wielu różnych skór płaszcz, zamiast hełmu nosi czaszkę jelenia, z przyczepionymi do niej kolorowymi piórami i zasuszonymi trawami owiniętymi wokół pokręconych patyków. Niewiele zastanawiając się wskazuje go towarzyszom, a jeszcze szybciej posyła w jego stronę strzałę, która sięga celu, ciężko raniąc stworzenie. Dzieła dokańcza Avelox, a z chwilą kiedy pada tak celnie rażony wróg, przez szeregi przeciwników przechodzi fala żałosnego wrzasku.

Gobliny i ogry rzucają się do ucieczki, pozostawiając za sobą tylko rozpalonych żarem bitwy i zbyt głupich by dostrzec moment, w którym powinny się wycofać jaszczuroludzi. Ta zapiekła nienawiść doprowadza niestety do tragedii. W ostatnich minutach tego starcia, na murach, broniąc swoich towarzyszy, życie oddaje baron Redar Porte.

Zapada ogromna cisza. Ci, którzy przeżyli padają zmęczeni gdzie tylko mogą i rozglądają się wkoło. Pierwsze wrota muru są w fatalnym stanie, ledwo minut brakło aby całkiem padły. Z wojowników broniących muru padło dziewięciu, w tym dotychczasowy dowódca, pozostało jedynie czterech wojowników z odsieczy i ich lider. Wkoło leży kilkadziesiąt trupów goblinów i jaszczuroludzi, ale gdzieś na południe, przez mur, przedarł się oddział gnolli. Mimo, że widać jeszcze plecy uciekających wrogów, to bohaterowie mają świadomość, iż obecnie atak może przyjść z obu stron, a niewiele pozostało już sił aby się przed nim bronić.

Comments

mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.