Skrzydła Rocranon

Pierwsze koty za płoty... czyli plagiat

Plagiat, bo Parasit użył tego samego tytułu w swojej notce dotyczącej naszego środowego grania. Tak tu jednak pasuje, a podobne stwierdzenie żadne jakoś nie przychodzi mi do głowy, że co mi tam.

W tej notce chciałbym podsumować nieco nasze techniczne zmagania. Muszę przyznać że Roll20.net sprawdził się bardzo dobrze i gdyby nie problemy, w którymś momencie z dźwiękiem, uznałbym, że było idealnie. Problemy miałem tylko ja, a mój komputer od dawna domaga się zajęcia nim, więc z dużym prawdopodobieństwem był to jednak kłopot po mojej stronie. Mam nadzieję, że czas to wykluczy.

Roll20 załatwił nam połączenie tak głosowe jak video, załatwił rysowanie mapek, załatwił pozycjonowanie postaci w czasie walki, a koniec końców, również podkład dźwiękowy. Jestem bardzo zadowolony z jego funkcjonalności i z czasem, kiedy tylko opanujemy nieco bardziej posługiwanie się nim, powinien być niemal niezauważalny i płynny w użyciu. Jedyną wadą na dziś dzień jest dla mnie brak prostych przycisków odpowiadających za rzuty różnymi rodzajami kości. W tym momencie trzeba wpisywać komendę rzutu z klawiatury, co daje duże możliwości w konfigurowaniu rzutu (np 3k10-15*10), ale strasznie spowalnia. Przycisk z kością K20 i dodanie na głos modyfikatora załatwił by sprawę, w końcu radzimy sobie z tym na każdej normalnej sesji.

Drugim aspektem gry były moje tabelki i, jakkolwiek by szumnie to nie zabrzmiało, mój moduł oraz jego prowadzenie. Póki co jeszcze trochę zapominam o koniecznych rzeczach, trochę się gubię i muszę wszystko zapisywać, ale mimo obaw idzie to całkiem sprawnie. W następnej notce napiszę co nieco na temat samej treści naszego króciutkiego wprowadzenia, powiem jednak, że było dość zaskakująco i trzeba być naprawdę elastycznym prowadząc tego typu gry. Muszę chyba przemyśleć rolę spotkań, bo nieco zbyt dużo niesamowitego się u mnie dzieje, ale już tabelka pogody po prostu dała popalić na całego. Winne były jednak niezwykłe rzuty kośćmi a nie sama tabela.

Podsumowując z siebie jestem średnio zadowolony, z modułu całkiem, całkiem, zaś z platformy do grania nad wyraz bardzo. Następna sesja za tydzień, czas poprawić błędy i zająć się komputerem.

Comments

rozumiem, że drugie koty w ten czwartek?

 

Tak! W czwartek 30 sierpnia o godzinie 21:00. Umówmy się, że póki co, ta informacja jest zawsze na podstronie kampanii w systemie roll20. Dokładny adres to: http://app.roll20.net/campaigns/details/2516/rocranon .

 

Dlaczego mi się wydaje że mowa była o PIĄTKU? Nie wiem czy dam radę w czwartek bo może mój ojciec przyjechać. Niestety pewności nie mam żadnej bo sam się nie potrafi określić :/

Z zupełnie innej beczki, można sobie przypisać makra do różnych rzeczy, wydaje mi się że też do guzików. Na poprzedniej sesji już się bawiłem w proste oprogramowanie tego wynalazku i wychodziło to dosyć sprawnie.

rocranon

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.