Wężowijce

Wielonogie stworzenia pokryte płytkami chitynowego pancerza. Na takie porzucone pancerzyki trafili bohaterowie eksplorując gęstwiny Lasu Odległych Szeptów. Chitynowe płytki były przeróżnych rozmiarów, od kilkunastu, do takich sięgających nawet 50 centymetrów. Tuż obok znaleźli również zryte tunelami zbocze, w którym istoty te zapewne zamieszkiwały.

Wedle słów Falery, pasterki zamieszkującej wzgórza na południe od Trzewi, istoty te są bardzo niebezpieczne i należy ich unikać. Nieco więcej światła na ich charakter rzucił Japven – zielarz. Twierdzi on, że istoty są jadowite i rzeczywiście niebezpieczne. Prócz nazwy wężowijce, używa się jeszcze nazwy “aszery”, która jest tą prawidłową.

Aszery polują zazwyczaj z zasadzki, ukrywając się pośród kamieni, co ułatwia im kolor ich pancerzy, rzucają się na niczego nie spodziewającą się ofiarę i ugryzieniem starają się doprowadzić do jej obezwładnienia. Raczej polują stadami i starają się zachować przewagę liczbową nad przeciwnikami, jednak broniąc swoich gniazd albo zdobyczy walczą z niespotykaną zaciekłością i ciężko je wtedy wystraszyć i odgonić.

Spotkania

Wężowijce

Skrzydła Rocranon mistrz_gry