Skorpion wielki

Wielkie skorpiony są niezwykle groźnymi i podstępnymi drapieżnikami, żyjącymi niemal wszędzie, nawet w stosunkowo zimnych rejonach, preferując wtedy podziemia i jaskinie. Najczęściej jednak spotkać można je w suchych i ciepłych krainach. Leża skorpionów mogą zawierać jaja, dorosłe osobniki bronią ich z wielkim poświęceniem. Nawet jeśli nie bronią potomstwa, skorpiony niemal na pewno zaatakują każdego wroga, który się zbliży do ich leża lub ich samych.

Niemal całe ciało skorpiona pokrywa pancerz o zielonkawym, żółtym lub brązowym kolorze, tylko odnóża są nieco jaśniejsze, a segmentowany ogon z żądłem jest czarny. Wielkie szczypce służą do schwytania ofiary, a żądło z jadem ma za zadanie ją zabić. Ciało upolowanego stworzenia zaciągane jest do leża gdzie zostaje zjedzone. Z tego powodu leża skorpionów mają szanse być ciekawymi miejscami dla poszukiwaczy skarbów. Jedynie ewentualne zbroje i ubrania znalezione w takim miejscu nie nadają się do dalszego użytku, gdyż niemal na pewno skorpion rozpruł je swoimi szczypcami, aby dostać się do mięsa.

Bliski śmierci skorpion wpada w niebezpieczny szał.

Spotkania

  • Bohaterowie odnajdują leże wielkiego skorpiona w ruinach Targowiska Cyrkowców i pokonują go, oraz wypalają jego gniazdo z młodymi.

Skorpion wielki

Skrzydła Rocranon mistrz_gry