Senna, wyspa

Wyspa Senna to niewielki kawałek lądu leżący u południowo-wschodnich wybrzeży wyspy Rocranon, oddzielony od niej wodami Przesmyku Seńskiego. Przesmyk jest ważnym węzłem komunikacyjnym, którym podróżuje większość statków kierująca ku północnym wybrzeżom Paezurii, omijając obszar niebezpiecznych wirów morskich i ostrych jak kły podwodnych klifów, leżących na południowy-wschód od wyspy Sennej.

Wyspa Senna jest obszarem typowo rolniczym znanym z upraw lnu i produkcji tkanin lnianych, którymi handluje się każdego roku w portowej osadzie Mrzysen, będącej najważniejszym skupiskiem ludzkim na wyspie. Na wschodzie, pośród Kamionkowych Wzgórz, znajdują się ruiny Czerwonej Twierdzy, dawnego zamku rodu szlacheckiego zarządzającego wyspą.

Wyspa pokryta jest licznymi wioskami i mniejszymi farmami.

  • Kelpie – Bogata i dobrze prosperująca wieś rolnicza, zarządzana przez wójta Riffina (40). Otoczona zadbaną palisadą i mulistą fosą, nie posiada mostu zwodzonego, a jedynie solidne wrota. Zbudowana na planie okręgu, składa się z dwóch pierścieni zabudowań, pomiędzy którymi znajduje się pętla drogi. W samym środku osady znajduje się główny plac miejski. Osada posiada duży magazyn, własnego kowala, uzdolnionego choć ciągnącego do alkoholu Aldrelma (44), oraz starego stolarza z zapałem do rzeźbiarstwa – Nielesa Wulfa (62). We wsi nie ma karczmy.
    Inni znani mieszkańcy wioski: Cytio (12) – syn rolnika, jego kuzyn Wine (19), nieco powolny mężczyzna, zaznajomiony z morzem. Gilan (16) – córka Riffina.
  • Chomoth – Nieco zapuszczona i surowa wioska rybacka. Postarzałe drewno pokryte jest zielonymi naroślami od wilgoci morza, dachy budynków bywają zapadnięte. Sprawia dość wrażenie upadającej pod własnym ciężarem społeczności. Zamieszkujący ją ludzie zawsze pod ręką mają coś czym mogą się bronić, czy była by to motyka, pałka czy solidny kord. Przywódcą wieśniaków jest Raffolk Gelnney (40), wysoki mężczyzna o brodatej twarzy i zadziornym spojrzeniu. W niewielkim porcie osady kołysze się kilka łodzi.
  • Borowik – Rolnicza, dobrze prosperująca wioska, której palisada utrzymywana jest w dobrym stanie tylko w tym miejscu gdzie służy za ogrodzenie dla zwierząt hodowlanych. Otoczona sadami i polami uprawnymi jest naturalnym spichlerzem wyspy i miasta Mrzysen. Starszym wioski jest Whaucey (58) pragmatyczny i surowy typ gospodarza twardą ręką zarządzającego swoimi włościami. Gości chętnie przyjmuje w swojej stodole Piersym (45), jedynie za niewielką opłatą. Ciekawą osobowością wioski jest Helmund (48), garncarz i rzemieślnik o niespodziewanych talentach i bardzo ciekawych przodkach. Istnieje podejrzenie, że jest również potomkiem słynnego alchemika Awicenny. Miejscowym myśliwym jest Aeged.

Inni mieszkańcy wyspy

  • Cyne sługa Aluaha (47) – szaman ducha wiatru, opiekującego się wyspą Senną. Zamieszkuje w farmie otoczonej dziurawą palisadą na rozstajach drogi, kilka kilometrów na południowy wschód od Mrzysnu.

Senna, wyspa

Skrzydła Rocranon mistrz_gry