Rocranon, wyspa

Nazwy: Wyspa Rocranon, Oko Porządku
Władca: Wanryk z Sotham (zwany Smagłym), Palatyn Rocranon
Stolica: Sotham

Historia

Wyspa Rocranon wzięła swoją nazwę od wspaniałego miasta, które zbudowali ludzie z zachodu, Argadyjczycy, miasto w dekadę stało się ono jednym z najważniejszych punktów handlowych Ziem Środka, gdzie spotykali się kupcy ze wszystkich cywilizowanych stron.

Wiadomo, że 15 lat temu miasto zostało zniszczone w ciągu kilku dni, a jego mieszkańcy zabici. Ci którzy uratowali się na swoich okrętach mówili o grozie jaka towarzyszyła upadkowi Rocranon. Miasto zostało porzucone, ale w świadomości ludzi nadal istniało jako miejsce gdzie można się ustawić na całe życie.

Przed ośmioma laty, młody szlachcic, Wanryk Smagły, jeden z młodszych synów argadyjskiego Lorda, zebrał pod swoje skrzydła podobnych mu junaków i ruszył na Rocranon, aby odzyskać ją dla świata. Podobno kiedy wylądował w pobliżu miasta Rocranon, serce jego i jego towarzyszy zmroziło przerażenie na widok tego co tam zastali. Wanryk stwierdził, że miasta nie da się odzyskać, ale odmówił poddania się. Wylądował ze swoimi statkami w głębi Zatoki Kła i założył nowe miasto – Sotham, które stało się jego stolicą, z którego wyruszały wyprawy w głąb wyspy.

Cała historia >>

Rocranon, wyspa

Skrzydła Rocranon mistrz_gry