Płaskowyż Tafli

Płaskowyż Tafli to formacja skalna o błyszczącej, piernikowego koloru, śliskiej i niezwykle twardej powierzchni, w której odbija się światło dnia, tak, że cały obszar wydaje się świecić. Nie wiadomo w jaki sposób powstała ta niezwykła powierzchnia, choć legendy mówią o ogniu z nieba, który stopił skały, które następnie zastygły w takiej postaci. Sprawia wrażenie wypalonego w ogromnym piecu, glinianego talerza. Po dodaniu niezwykle stromych stoków, otrzymujemy miejsce, na które wspina się w mozole, poszukując jednego z niewielu bezpiecznych szlaków.

Płaskowyż leży w niemal bezdrzewnej dolinie, otoczony zewsząd wzgórzami. Ma kształt owalu o średnicy w najszerszym miejscu sięgającej 7km. Wysokość formacji to około 900 metrów.

W nielicznych miejscach można odkryć górskie ścieżki prowadzące ku szczytowi płaskowyżu, czy też miejsca, które mogły by nadawać się do wspinaczki. Do wnętrza góry prowadzą trzy wejścia odkryte przez ludzi mieszkających w pobliżu. Brawa zachodnia zwana powietrzną, brama południowa zwana główną i brama wschodnia, zwana wodną ponieważ z tego miejsca swój początek bierze Rzeka Tarła. Wnętrze płaskowyżu zamieszkiwać mają istoty nocy, wyruszające co pewien czas na wyprawy łupieżcze, będące zmorą mieszkańców okolicznych lasów.

Płaskowyż leży pomiędzy dwoma puszkami Lasem Odległych Szeptów na wschodzie i Lasem Al-Uathor na zachodzie.

Płaskowyż Tafli

Skrzydła Rocranon mistrz_gry