Lud Zeghim

Lud Zeghim to nieliczny naród będący potomkami rdzennych mieszkańców wyspy Rocranon, która w ich języku nazywała się właśnie Zeghim. Obecnie można spotkać ich rzadko na wyspie, którą przemierzają swymi wozami-domami, spędzając letnie miesiące na łowiskach, zaś zimowe w ukrytych dolinach gór i głębokich lasach. Ogorzała skóra, ciemne, często wręcz czarne, kędzierzawe włosy, koszule z szerokimi rękawami, zdobione kamizelki i pasy, barwna zapaski i liczna biżuteria, tak u kobiet jak i u mężczyzn, to cechy charakterystyczne przedstawiciela tego nomadycznego ludu.

Mówi się, że są niezrównani w piciu, zabawie, śpiewie, tańcach i bijatyce. Znają też wiele sekretów wyspy, których ta nie objawia przed innymi ludźmi. Ponoć kiedy nie chcą zostać znalezieni, nikt ich nie spotka, a tylko nieliczni Rocranończycy zostali obdarowani ich przyjaźnią, ta zaś jest bezwarunkowa i równie mocna, co honor Zeghimczyków.

  • Drużyna spotyka dwóch mężczyzn (Miytila i Loreva), dwie kobiety i dzieciaka z ludu Zeghim, podczas pierwszych odwiedzin u zielarza Japvena.

Lud Zeghim

Skrzydła Rocranon mistrz_gry