Koboldy

Koboldy to maleńkie humanoidy (rzadko wyższe niż 100cm) o psich pyskach i złośliwych małych oczkach. Ich głowy zwieńczone są małymi różkami, które dodają im złowieszczego wyglądu. Zazwyczaj bardzo chude, z dużymi, zwinnymi dłońmi, są posiadaczami długich, szczurzych ogonów. Ich język przypomina nieco szczekanie małego psa.

Koboldy ubierają się w strzępy ubrań, szmat, skór, które uda im się znaleźć. Szczególnie chętnie wkładają rzeczy w jaskrawych, krzykliwych kolorach. Zazwyczaj nie ubierają pancerzy ochronnych, a jeśli nawet uda im się znaleźć kawałek takiego, który by na nich pasował, używają go niezgodnie z jego przeznaczeniem.

Stworzenia te nie przepadają za otwartą walką twarzą w twarz, jeśli to możliwe atakują z zasadzki. Koboldy widzą w ciemności za pomocą infrawizji do 27 metrów. Nienawidzą gnomów i atakują je, kiedy tylko je ujrzą.

Spotkania

  • Bohaterowie walczą z koboldami zamieszkującymi Płaskowyż Tafli podczas zamykania bram do płaskowyżu i ponownie kiedy z rajdu wracają siły główne mieszkańców tego złego miejsca.

Koboldy

Skrzydła Rocranon mistrz_gry