Hobgobliny

Hobgobliny to dalecy kuzyni goblinów, są jednak od nich więksi i paskudniejsi. Mężczyźni mierzą zazwyczaj około 2 metrów wzrostu, a budowa ich ciała jest krzepka. Skóra hobgoblinów jest ciemnoczerwona, lub ciemno pomarańczowo-czerwona, a owłosienie ciemno brązowe lub czarne. Ciemnoczerwone lub niebieskie nosy i żółte źrenice nadają ich twarzy dzikości i obcości. Hobgobliny ubierają się w stosunkowo ciemne stroje, skórzane zbroje często farbowane są na czarno, ich oręż może nie być najwyższej jakości, ale zawsze jest czysty i zadbany.

W odróżnieniu od swoich mniejszych kuzynów, hobgobliny są inteligentne i zorganizowane, a także, zwłaszcza w plemionach wojowniczych, potrafią być bardzo agresywne. Nienawidzą elfów i walczą z nimi wszędzie gdzie tylko ich spotkają. Żyją przeważnie pod ziemią, w czym pomaga im zdecydowanie zdolność infrawizji, często jednak również polują na powierzchni i promienie słoneczne nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Stworzenia te potrafią współpracować z innymi rasami, zwłaszczami orkami i goblinami. jednak uważają się za lepszych od nich i w naturalny sposób dążą do przywództwa.

Spotkania

  • Bohaterowie spotykają hobgobliny niosące garnce wypełnione oleistym płynem w jaskiniach pod Czerwoną Twierdzą.
  • Oddział wojowników hobgoblińskich zostaje rozgromiony w walce w ciemnych korytarzach niedaleko rosnącego korzeniami do góry drzewa pod Czerwoną Twierdzą.
  • W niższych jaskiniach pod Czerwoną Twierdzą znajduje się kamienna twierdza, która wydaje się być zamieszkałą przez te potwory.

Hobgobliny

Skrzydła Rocranon mistrz_gry