Gobliny

Gobliny to niewysokie (ok. 120cm), bardzo brzydki, humanoidalne istoty o zadartych nosach i małych, ostrych jak kiełki zębach. Ich oczka to maleńkie, jarzące się czerwienią kamyczki. Te, które zamieszkują Płaskowyż Tafli mają czerwone skóry i długie (sięgające łopatek, a nawet pasa), czarne włosy, ale w innych rejonach, mogą różnić się nieco od nich wyglądem. Ich kości policzkowe, i brwi tworzą ostre rysy, które wraz z wykrzywionymi w grymasie złości ustami dodają im drapieżnego wyglądu. Ubierają się łącząc wytwarzane przez siebie, skórzane części garderoby, z tymi znalezionymi lub odebranymi innym istotom. Ich pancerze, to zazwyczaj przedziwny amalgamat skóry, złomu, kawałków zbroi i szmat.

Stworzenia zamieszkują podziemne jaskinie i labirynty, jako plemię zajmując wspólną przestrzeń, gdzie prawo własności może być wyegzekwowane tylko siłą lub sprytem. Jedynie wodzowie lub szamani plemienia posiadają oddzielne kwatery. Niektóre plemiona goblinów zamieszkują również głębokie lasy.

Choć gobliny są w stanie trawić warzywa, uwielbiają mięso i kiedy tylko mogą, wyłącznie na nim opierają swoją dietę. Nie przepadają za starciem twarzą w twarz, ale kiedy są do tego zmuszone, potrafią być zaciekłymi przeciwnikami. Korzystają z forteli, pułapek, potrafią również budować proste mechanizmy. Bywają całkiem utalentowanymi górnikami, ryjąc podziemne tunele z upodobaniem i sporym kunsztem.

Gobliny posiadają umiejętność infrawizji o zasięgu 27m, ale w ciągu dnia, w pełnym słońcu walczą z modyfikatorem -1. Tylko król i jego wojownicy nie mają ujemnego modyfikatora za walkę w pełnym słońcu.

Spotkania

  • Bohaterowie walczą z goblinami zamieszkującymi Płaskowyż Tafli podczas zamykania bram do płaskowyżu i ponownie kiedy z rajdu wracają siły główne mieszkańców tego złego miejsca.
  • W walce z wargami i ich goblińskimi jeźdźcami ginie Koukash.

Gobliny

Skrzydła Rocranon mistrz_gry