Gnolle

Gnolle to przekraczające 2m wzrostu (220cm – 240cm) humanoidy o pyskach hien i ciałach porośniętych sierścią, zazwyczaj rudawego koloru. Ubierają się w skóry, skórzane i półmetalowe pancerze, chętnie używają płaszczy. Uwielbiają broń drzewcową, ale sięgają po każdy rodzaj oręża, są też zdolnymi łowcami posługującymi się z lubością łukami. Dowodzone przez zdolnego, panującego strachem przywódce, potrafią dobrze operować w oddziałach i atakować z dużym wyczuciem. Zazwyczaj atakują z zaskoczenia, starając się wyjść na tył lub tył przeciwnikowi, chętnie korzystają z przewagi liczebnej.

Najchętniej działają nocą, jednoczą swoje siły z orkami, ogrami, trollami i innymi silnymi, złymi istotami. Jedzą wszystko co ciepłokrwiste, lubują się w grozie jaką wywołują u rozumnych istot kiedy zamierzają je spożyć. Potrafią wytępić zwierzynę w okolicy doszczętnie, zanim wyruszą w dalszą drogę. Mówią własnym językiem, językami orków, trolli, hobgoblinów.

Nie przepadają za pracą, wolą napadać na słabszych i kraść. Mawia się, że są wynikiem magicznych eksperymentów i powstały z połączenia gnomów i trolli przy pomocy złej magii.

Spotkania

Gnolle

Skrzydła Rocranon mistrz_gry