Czerwona Twierdza

Czerwona Twierdza to zamek znajdujący się w centralnej części Wyspy Sennej, tam gdzie rolnicze równiny zaczynają przechodzić w dzikie wzgórza i lasy. Mur zewnętrzny z trzema wieżami da się przekroczyć przez jedyną bramę z potężnymi odrzwiami. Zewnętrzny dziedziniec wypełniają zabudowania gospodarcze radialnie rozmieszczone wokół stojącej centralnie studni. Wewnętrzny mur z bramą zezwala wejść na wewnętrzny dziedziniec i zawędrować do kasztelu władcy.

Zamek został zbudowany w 733 RWA* przez miejscowych władców, szlachtę z argadyjskiego rodu Tydfairfów. Przez 50 kolejnych lat władali stąd kolejni członkowie rodu, ale po upadku Rocranon miejsce zostało ostatecznie opuszczone i rozgrabione przez miejscową ludność. Używano kamienia budowlanego, mebli, drzwi, a nawet kostki brukowej z dziedzińca. Zamek choć ponuro wyglądający i porzucony, jest w całkiem niezłym stanie i poza kilkoma zabiegami budowlanymi nie potrzebuje dużo remontu przed ewentualnym późniejszym zasiedleniem.

Ostatnie wydarzenia pozwoliły odkryć pod Twierdzą rozległy kompleks jaskiń, do którego wejść można poprzez uszkodzony tunel ratunkowy biegnący z lochów. Niestety wygląda na to, że tą samą drogą do zamku dostają się jakieś mroczne istoty z podziemi.


Plan parteru


  • RWA – Rok według Argadów

Czerwona Twierdza

Skrzydła Rocranon mistrz_gry