5 elfich plemion Rocranon

Wyspę Rocranon zamieszkuje pięć plemion dzikich elfów. Każde z nich posiada własne terytorium, zwyczaje, umiejętności i przekonania. Aż cztery z nich są przeświadczone, że z ludźmi jako zbiorowością nie da się stworzyć jednej społeczności.

Tal-A-Tahad

Elfy z lasu Al-Uathor to największe i najliczniejsze plemię tej rasy na Rocranon. Tajemnicza osada Tal-a-Tahad jest czymś na kształt stolicy dzikich elfów, choć jej istnienie wydaje się pozostawać tylko legendą wśród pozostałych mieszkańców wyspy. Elfy z Al-Uathor misternie splatają i golą swoje włosy, zdobią swoje ciała tatuażami, a we włosy wplatają różnego rodzaju ozdoby. Od ptasich piór, przez kolorowe nici, po kamienne koraliki i metalowe zapinki. Noszą wiele warstw naszyjników i rytualnie malują swoje ciało w barwy odnoszące się do wszystkich aspektów ich codzienności. Ubierają się niemal wyłącznie w skóry, gdyż są wziętymi myśliwymi, mistrzami w tym fachu.

Elfy z lasu Al-Uathor, pod dowództwem Filandara wzięły udział w zawaleniu trzech “bram” do Płaskowyżu Tafli, więżąc tym samym w środku masywu wiele złych stworzeń.

Ainanani

Ainanani, zwani również wodnymi elfami, zamieszkują zachodnie brzegi wyspy Rocranon. Są wyśmienitymi pływakami i żeglarzami. Swoimi łodziami proa są w stanie błyskawicznie i bezgłośnie przepłynąć zarówno do sąsiednich wysp jak i wzdłuż całego zachodniego i północnego wybrzeża wyspy.

Un-A-Tahad

Najbardziej nienawidzącym ludzi plemieniem elfów jest to zamieszkujące zalesione zbocza zachodniej ściany Tahadów. Surowi, małomówni, zazdrośnie bronią dostępu do swojej dziedziny.

Elfy z Pajęczej Kniei

Elfy z pajęczej kniei wybrały izolację i niechętnie kontaktują się nawet ze swoimi kuzynami z północy. Wilgotne, duszne ostępy pradawnego lasu do niedawna skutecznie odstraszały przybyszy z zewnątrz, ale ostatnio coraz chętniej wyrąbuje się drzewa, na co elfy patrzą póki co z właściwym tej długowiecznej rasie spokojem.

Niestety ostatnie działania paladyna Kościoła Ostatecznego Porządku Jacquesa Guisy wydają się kłaść kres stabilnej sytuacji. Krucjata wydana przez rycerza elfom z Pajęczej Kniei wydaje się przynosić właśnie pierwsze, fatalne efekty w postaci najazdów elfów na ziemie baronii Portów.

Quonyth

Las Quonyth zamieszkują elfy uważana za odszczepieńców. To część plemienia z lasu Al-Uathor, która widziała możliwość współżycia na jednym skrawku lądu z ludźmi. Po zagładzie Rocranon musieli uciekać przed umarłymi na południe, za Rzekę Tarła, gdzie obecnie chronią swoich świętych drzew.

Elfy z Quynoth ubierają się w miękkie, szare i zielone tkaniny, pozwalające im być trudno dostrzegalnym w cieniu pod rozłożystymi konarami drzew ich lasu. Płaszcze z kapturami służą zarówno do ochrony przed chłodem jak i kamuflażu. Noszą długie, rozpuszczone włosy, a jedynymi, drobnymi elementami biżuterii jakich używają, są spinki do płaszczy i układania fryzur.

Elfy z Quynoth posiadają prawdopodobnie wiedzę o tajemniczej istocie zwanej Thileopessią, stąd ich dom stał się celem wyprawy wysłannika Wanryka Smagłego. Już na miejscu ludzie dowiedzieli się, że taką wiedzą dysponować mogą tajemniczy “strażnicy drzew”.

5 elfich plemion Rocranon

Skrzydła Rocranon mistrz_gry