Zaghal Borinson

Krasnolud, pochodzenie nieznane

Description:

Wedle ludzkich standardów może mieć lat około 60. Dawny towarzyszThorina Zivarsona, którego traktował jak własnego syna. Spokojny, opanowany, nie dający się łatwo wyprowadzić z równowagi, a jednocześnie sprawiający wrażenie rozważnego, weterana, który widział już wszystko i przeżył wiele. Łatwo uwierzyć we wszystko co mówi, wypowiadając słowa z pewną nabożnością i ogromną powagą.

Siwowłosy, zaplata swoją siwą brodę w pieczołowitą plecionkę symbolizującą przynależność do jakiegoś krasnoludzkiego klanu, a może cechu. Odziany w ciężką zbroję posługuje się z łatwością krasnoludzkim toporkiem i okutą tarczą.

Bio:
  • Zaghal wraz z towarzyszami odwiedzają tawernę “U żywego pirata” gdzie ukrywa się przed nimi złodziejaszek o imieniu Artip.
  • Krasnoludy pojawiają się w czasie “audiencji” u Arendy Białej. Okazuje się, że Athor jest jej synem.
  • Zaghal czatujący u drzwi Arendy Białej informuje bohaterów zmierzających do Kelpie, że Thorin wcześniej chętnie zamieniłby z nimi kilka słów.
  • Zaghal wita bohaterów we wsi Borowik i pomaga im się zaaklimatyzować w oddanej do dyspozycji krasnoludów stodole.
  • Odkrywa zwłoki Thorina i Imlina w dole pod Czerwoną Twierdzą i przysięga wrócić i zemścić się na drużynie kiedy tylko dopełni obowiązku odwiezienia zwłok swojego przywódcy w rodzinne strony i złożenie ich w grobowcu klanu.

Zaghal Borinson

Skrzydła Rocranon mistrz_gry