Wanryk z Sotham (Smagły)

Palatyn Rocranon, Argadyjczyk

Description:

Wanryk zwany Smagłym (lub Wanrykiem z Sotham), młodszy syn jednego z argedyjskich Lordów, który postanowił przywrócić Rocranon ludzkości. Założyciel i władca Sotham, Palatyn Rocranon z nadania Kościoła Ostatecznego Porządku, zarządca wyspy. Przeszło czterdziestoletni, małomówny, często pojawia się ubrany w kolczugę, na którą narzuconą ma szatę w kolorach miasta, za to z odsłoniętą głową, aby każdy mógł w nim rozpoznać władcę. Małomówny za to wnikliwie słuchający swych doradców.

Wanryk nigdy nie złożył oficjalnie wyspy w darze dawnemu argadyjskiemu panu co doprowadziło do pewnego oziębienia stosunków z archipelagiem. Nigdy nie został za to zganiony, ani upomniany, jest jednak oczywiste, że takiego ruchu od niego się oczekuje. Tymczasem stawia to samozwańczego władcę Rocranon w ciężkiej sytuacji, stawiając się poza układami, pomiędzy dwoma potężnymi graczami, Lordem Obrońcą Milvidem z Hageavo i Królem Hordswernem z Paezurii. Aby nie drażnić żadnego z władców, Wanryk nie przyjął żadnego oficjalnego tytułu, co najwyżej tytułuje się Wanrykiem z Sotham.

Bio:
  • Bohaterowie spotykają Wanryka po raz pierwszy na naradzie wojennej w Arsenale, przy Placu broni w mieście Sotham, gdzie zostają wyznaczeni za namową Sir Eamwunda Condy, do obrony portu miasta przed morskimi diabłami.
  • Bohaterowie zostają zaproszeni na bal u Wanryka, gdzie do stanu szlacheckiego podniesiony zostaje Montcort.
  • Wanryk proponuje Montcortowi pozycję nadwornego sokolnika, którą jednak młody łowczy odrzuca, zamiast tego woli służyć Arlesowi Wellsonowi jako jeden z jego dowódców.

Wanryk z Sotham (Smagły)

Skrzydła Rocranon mistrz_gry