Ricsa

Ulicznik z Sotham, Rocranończyk

Description:

Jeden z liderów uliczników z Sotham. Ten kilkunastoletni chłopiec wydaje się znać wszystkie najciemniejsze kąty miasta i wszystkie małe uliczki i szpary, w których można się ukryć. Zazwyczaj skrywa przystojną twarz w głębi kaptura, a na dodatek połowę z niej zakrywa niemal zawsze niesforna grzywa włosów. Jego głos, po mutacji jest przyjemnie niski, ale Ricsa odzywa się dość niechętnie i raczej komunikuje się krótkimi zdaniami.

Ubiór Ricsy jest przedziwną zbieraniną kawałków zdobycznych strojów i prócz oczywistego ubóstwa, które za tym stoi, ma to jeszcze wiele wspólnego ze specyficznym stylem, w jakim starają się ubierać co ważniejsi członkowie ulicznej braci. Nie zdziwi więc kawałek metalowego karwasza, sterczący naramiennik, czy kołyszący się u płaszcza czerwony, paradny kutas z puchatej wełny.

Ricsa dba przede wszystkim o siebie i swoich towarzyszy, reszta świata jest dla niego wroga. Jednakże w sytuacjach, które mogą wpłynąć na jego życie, potrafi sprzymierzyć się z innymi i z oddaniem poświęcić się jakiejś sprawie.

Bio:
  • Ricsa i ulicznicy pojawiają się podczas oblężenia portu Sotham przez Morskie Diabły. Stają się jedną z sił walczącą przeciwko potworom głównie w charakterze szpiegów i sabotażystów.
  • Mabon zbiera informacje o mieście po oblężeniu od Ricsy, dowiaduje się od niego również o Weardzie, którą chce poprosić o pomoc w uleczeniu Simeona i Festego.

Ricsa

Skrzydła Rocranon mistrz_gry