Raffolk Gelnney

Marynarz, wieś Chomoth

Description:

Lat 52. Wysoki mężczyzna o brodatej twarzy i zadziornym spojrzeniu, którego nie sposób lekceważyć od pierwszego momentu kiedy tylko się go pozna. Sprężysty chód i dynamiczne ruchy ujawniają mocne i zdrowe ciało, ukryte pod ciemną, skromną choć zadbaną odzieżą, pozującą Raffolka na mieszczanina. Nie sposób jednek nie zauważyć jak stabilnie i pewnie stawia stopy i odkryć w nim marynarza z krwii i kości. Nikt z jego współplemieńców nie dyskutuje z jego słowami, wykonując dokładnie to co stwierdził, że powinno się zrobić.

Raffolk jest czymś w rodzaju przywódcy we wsi Chomoth, przy wyraźnym braku jakichkolwiek władz typowych dla lądowych osad. Przypomina raczej kapitana okrętu, niż burmistrza czy wójta.

Bio:
  • Drużyna spotyka Raffolka we wsi Chomoth podczas pościgu za parą uciekinierów Uliana syna Arendy i wybranki jego serca, Gilan. Raffolk, któremu wyraźnie do gustu przypadł “kapitan” Keffar oddaje parę drużynie i pomaga dotrzeć do Mrzysnu.
  • Za pomysłem Keffara Twardziela, drużyna oszukuje urzędnika Arlesa i zamiast do Kelpie, do wójta Riffina, dostarcza go Raffolkowi. Arles ma zalegalizować wydobycie szlachetnych kamieni na wyspie sennej.
  • Raffolk ukrywa drużynę po wydarzeniach w Czerwonej Twierdzy i na Wyspie Krabów, a następnie załatwia im transport do Hageavo na statku “Żółwia płetwa”.

Raffolk Gelnney

Skrzydła Rocranon mistrz_gry