Masym Roge

Rocranoński kapitan

Description:

Lat 54. Pogodny, dobrze zbudowany mężczyzna, z nieodłączną fajeczką i brakiem lęku przed ciężką pracą, wyrzeźbionym w każdym kawałku jego ciała. Twarz poorana głębokimi bruzdami i wysmagana morskim wiatrem, wzbudza zaufanie i sympatię od pierwszego wejrzenia. Przywiązuje nabożną cześć do cienkiego kosmyka włosów, które spina w koński ogon. Wśród marynarzy krążą opowieści, że nie pozwala go nikomu dotknąć.

Koszula o szerokich, podwiniętych aż do łokci rękawach i głębokim dekolcie wydyma się niczym żagiel kiedy stoi na kasztelu okrętu, wypatrując celu swojej podróży. Z jego poważną postawą nieco kłócą się przykrótkie, sięgające połowy łydek nogawki spodni i brak butów, które zakłada tylko kiedy schodzi na ląd ze swego okrętu.

Kiedy przechodzi do załatwiania interesów, jego rozmówcy szybko orientują się, że dali się zwieść jego pogodnemu usposobieniu i nieraz za późno zauważają, że poszli mu bardziej na rękę niż powinni. W kwestii swoich obowiązków jest bowiem zasadniczy i negocjuje twardo.

Do niedawna pływał pod banderami dużych rodów handlowych, ale z jakiegoś powodu rozstał się z wielką marynarką i przeszedł do niższej ligi. Złośliwi mówią, że jego czas już minął, a wraz z nim do przeszłości przeszły jego legendarne umiejętności.

Bio:
  • Drużyna zatrudnia Masyma w Sotham, na stanowisko kapitana “Kalmara”.

Masym Roge

Skrzydła Rocranon mistrz_gry