Luca

Traper, Rocranończyk

Description:

Lat 59. Luca to niewysoki i raczej chudawy mężczyzna, okutany zawsze w skórzane ubrania, które w większości sam naprawia i ceruje. Jego pomarszczona twarz, gęsty zarost i szczerbaty uśmiech to z grubsza wszystko co zobaczyć może spotykający go podróżnik. Traper ma radosne usposobienie i jest bardzo towarzyski. Podróżuje zazwyczaj na grzbiecie swojego wiernego muła Ignoca, na własnych nogach porusza się powoli i oszczędnie.

Wedle własnych opowieści Luca był dość przebojowym młodzianem, który wszystko co zarobił przepuszczał na dobrą zabawę. Nie żałuje tego, a jedynie, że tamte czasy już minęły. W gębie nadal bywa mocny, ale wygodne miejsce do spania to już coś co sprawia mu największą radość.

Luca ma dość ostrożne podejście do elfów. Nie ubliży im prosto w twarz, ale osobiście uważa, że ludzie i elfy powinni pilnować swoich spraw i nie zbliżać się do siebie. Raczej stroni od towarzystwa mieszkańców lasu.

Bio:
  • Bohaterowie spotykają Lucę gubiąc się na wzgórzach w pobliżu Trzewii. Traper pomaga im dotrzeć na miejsce i opowiada im o pewnym loszku, który odkrył przypadkiem. Drużyna rusza z Lucą aby zbadać jego znalezisko.

Luca

Skrzydła Rocranon mistrz_gry