Cacot Hywold

Marynarz, Argadyjczyk

Description:

Lat 36. Kapitan statku “Morski Robak” pracujący dla kapitana Petlamina w jego przedsiębiorstwie handlowym. Żylasty, twardy i zadbany człowiek o jasnych wymaganiach i niechęci do szczurów lądowych pętających mu się w czasie pracy pod nogami. Ciemne, lekko kręcone włosy ścina krótko, a trzydniowy zarost pielęgnuję z niezwykłą pieczołowitością. Warczy i sarka na wszystkich wkoło, ale to uczynny człowiek, o dużej pracowitości, znajomości morza i rozsądnym podejściu do życia.

Bio:
  • Bohaterowie poznają Cacota po zaokrętowaniu na “Morskiego robaka” w czasie wyprawy na Wyspę Senną. Kapitan obiecuje zabrać drużynę w drodze powrotnej, jeśli tylko zdążą załatwić swoje sprawy.
  • Kapitan zgodnie z obietnicą oczekuje na bohaterów w porcie Mrzysen. Zamiast nich bierze jednak na pokład parę zakochanych Uliana, syna Arendy i Gilan, córkę wójta Kelpie.
  • Kapitan spotyka bohaterów w porcie Hageavo i proponuje im udział w zyskach z handlu łojem, potrzebuje małej przysługi, pożyczki pieniędzy na zakup towaru. Awanturnicy wchodzą w ten układ.

Cacot Hywold

Skrzydła Rocranon mistrz_gry