Arenda Biała

Wiedząca z Mrzysnu

Description:

Wiek: 67 lat. Siwa lecz pełna życia i wigoru kobieta , nosząca się szlachetnie choć wyniośle. W jej postawie i gracji widać, że kiedyś musiała być zjawiskową kobietą. Ubiera się w powłóczyste, drogie suknie, odpowiada zdawkowo i kulturalnie. Nie stroni od niewyzywającej biżuterii.

Bio:

Arenda Biała wedle słów firbolga Broula, jest mądrą kobietą zamieszkującą osadę Mrzysen na Wyspie Sennej. Ma ona znać wiele różnych sekretów, w tym tajemnicę występowania Kwiatu Awicenny, niezwykle rzadkiego komponentu alchemicznego.

Cyne, sługa Aluacha, szaman z Wyspy Sennej ma o Arendzie zgoła odmienne zdanie. Choć stara się nie mówić zbyt dużo, z jego słów wynika, że Arenda w jakiś sposób “trzęsie” Mrzysnem i bez jej wiedzy niewiele może tam się wydarzyć. Ma, bądź miała jednocześnie dużą słabość do mężczyzn, którzy stawali się jej kolejnymi mężami i raczej kiepsko kończyli.

Wójt Riffin ze wsi Kelpie widzi w niej przedsiębiorczą kobietę, właścicielkę wielu interesów i dobrą partię na teściową dla jego córki Gilan.

Arenda jest matka dziewięciu synów, których trzyma żelazną ręką i dyscyplinuje przy każdej okazji.

  • Athor (wiek 48) – Brodaty mężczyzna o nikczemnym spojrzeniu i brodatej, przeciętej szramą twarzy. Przemytnik i złodziej. Martwy (?)
  • Masym (37) – Dobrze zbudowany doker z Mrzysnu
  • Fricio (30)
  • Ornherd (43) – Otyły i myślący jedynie o jedzeniu jegomość.
  • Ancis (34)
  • Ulian (17) – Uciekinier z domu, pragnący poślubić Gilian, córkę wójta wsi Kelpie. Wykwintnie ubrany, delikatny w postawie, z pierwszym poważnym zarostem. Przy pomocy drużyny przeniósł się do Trzewi.

Arenda Biała

Skrzydła Rocranon mistrz_gry