Skrzydła Rocranon

W dziczy

Postanowiłem zacząć nowy cykl notek, który nazwę inspiracjami. Wiadomo, że żadne granie w gry fabularne nie jest zawieszone w przestrzeni, czerpiemy wzorce, uczymy się, staramy się aby coś wyglądało bardziej prawdziwie, a może tylko dramatyczniej. Dlatego pomyślałem, czemu by nie podrzucać takich inspirujących obrazów, stron internetowych.

Jako, że nasze przygody związane są z dziczą w dużej mierze, czy to z powodu profesji jaką się ostatnio trudniliście, czy wyboru waszego światopoglądu, czy też, koniec końców, samych podstaw grania w staroszkolne gry, właśnie ten kierunek inspiracji będzie królował w poniższej notce.

Mam dla was dwa warte polecenia źródła. Pierwsze to strona internetowa, którą już niektórym z was posyłałem, pod tytułem Polowaczka. Warto poprzeglądać archiwum i poczytać artykuły. Wiele z nich dotyczy współczesnych polowań, ale dużo materiału jest uniwersalnego, a są też takie, które cofają się w przeszłość profesji myśliwego.

Czego można oczekiwać? Opowieści o łucznictwie w służbie myślistwa, praktycznych porad o sidłach, używania zwierząt w czasie tropienia i nagonki, i sporo opowieści o konkretnych zwierzętach i metodach na nie polowania.

Drugą inspiracją jest tegoroczny film – “The Grey” z Liamem Nessonem w roli głównej. Świetna opowieść o dziczy, zmaganiach z nią, niebezpieczeństwach. Bardzo ładnie nakręcony i sam w sobie wart zobaczenia.

To tyle na dobry początek. Napiszcie czy taki rodzaj notek interesuje was w tym miejscu. Pozdrawiam!

Comments

Bardzo dobry pomysł, ze swojej strony podrzucę linka do kanału na którym można na przykład zobaczyć jak zrobić pułapkę na dziki :)
http://www.youtube.com/user/TheGods1marine

W dziczy
 

wszystkie inspiracje mile widziane :)

W dziczy
mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.