Skrzydła Rocranon

Tworzymy drużynę

organizacja, świat

Czołem drużyno!

A raczej jeszcze nie drużyno, no bo przecież do tego stany mamy obecnie dopiero dojść. Czyli do posiadania drużyny. Czas najwyższy aby powstały wasze postacie, a do celów mechanicznych użyjemy systemu Sword & Wizardy Whitebox PL. Dla tych, którzy mają ochotę się z nim zapoznać, można sciągnąć go darmowo z Barłogu. Chętnie pomogę w kreowaniu postaci tym, którzy nie mają ochoty zagłębiać się w mechanikę gry, jak również tym, którzy podręcznik przeczytają.

Jak pewnie już zobaczyliście we wstępie grać będziemy na wyspie Rocranon, a założeniem jest, aby wszystkie postaci pochodziło spoza wyspy. Do waszej dyspozycji daję trzy nacje. Argadyjczyków, Ostrojczyków i Paezurczyków. Na wszelkie pytania ich dotyczące chętnie odpowiem wam osobiście, jak również naświetlę nieco bliżej ideę świata, który jest li tylko początkiem, który mam nadzieję, razem z wami, podczas gry rozwijać.

Dość ważna będzie również dla nas informacja dlaczego wasze postacie pojawiają się na Rocranon. Tutaj możliwości możemy mieć sporo. Rocranon to odzyskiwany przez ludzi kawałek ziemi, każdy awanturnik może tam znaleźć coś dla siebie, zwłaszcza taki, który przez wzgląd na starszeństwo rodzeństwa nie ma co szukać w domu rodzinnym, albo na przykład musi na czas jakiś zniknąć ze swoich ojczystych stron. Równie dobrym powodem może być jakieś marzenie, z którym goni wasz bohater, a może jakaś tajna mniej lub bardziej misja? Zastanówcie się nad tym.

Świat jest dość mocno podzielony pomiędzy dwie filozofie życia zwane Ładem i Chaosem. I choć większość zwykłych ludzi żyje pomiędzy nimi, to pod skórą świata toczy się cicha wojna o to, która ze stron będzie decydować o jego przyszłym kształcie.

Ład, reprezentowany najmocniej przez Kościół Ostatecznego Porządku niesie mieszkańcom stabilizację, przewidywalność, sprawiedliwość i cywilizację. Chaos w swojej nieokiełznanej naturze zwraca się ku pierwotnym instynktom, odwiecznym regułom, oddaniu swego życia w ręce losu, pierwotnym potęgom i dziczy.

Pierwotnie myślałem, aby to pierwsza osoba, która będzie tworzyć postać, decydowała po której (jeśli po którejkolwiek) stronie konfliktu miała by się opowiadać drużyna. Teraz zdecydowałem jednak, że postawimy na demokratyczne głosowanie. Więc na wasze głosy czekam. Czy wasza postać (więc zarazem i drużyna) powinna stanąć po stronie Ładu? A może wolicie Chaos? Wyborem jest również pozostawienie tak wielkich spraw innym i zajmowanie się własnym nosem, czyli wybór Neutralności.

Jak do tej pory mamy dwa głosy na Chaos

Odwiedźcie stronę Wiki, rzućcie okiem na starą mapę archipelagu w Mapach, zadawajcie pytania i twórzcie postacie. Jeśli uda nam się, chciałbym 22 sierpnia po godzinie 21:00 zagrać pierwszą próbną sesję, wprowadzenie do systemu, dla chętnych.

Więcej szczegółów wkrótce!

Comments

Co z postaciami z “przegranej” w głosowaniu strony? Robimy postacie od nowa?

Tworzymy drużynę
 

Spróbujemy dostosować, ale wolałbym żeby głosowanie odbyło się wcześniej. U ciebie jest jak jest, ale chyba damy radę zmienić jakiś detal jeśli będzie konieczność?

Tworzymy drużynę
mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.