Skrzydła Rocranon

Staroszkolne tworzenie postaci

organizacja

Fajna wymiana zdań odbyła się w czasie rozmowy z jednym z graczy i natchnęła mnie, żeby napisać jeszcze kilka zdań, choć pewnie nie do końca jest to potrzebne. Jednak zdałem sobie sprawę, że staroszkolne granie zaczyna się już podczas tworzenia postaci. Oczywiście można wymyślić sobie koncept postaci przed działaniami mechanicznymi, pytanie brzmi, po co?

Nasza postać będzie wyglądała tak, jak wskaże nam 6 rzutów 3k6. Wykonujemy je w kolejności na Siłę, Zręczność, Kondycję, Inteligencję, Mądrość, Charyzmę. Nic nam nie przyjdzie z tego, że wymyśliliśmy sobie potężnego barbarzyńcę, kiedy okaże się, że siły i kondycji ma poniżej 8. Na przykład oczywiście. Dlatego dużo lepiej, najpierw wykonać rzuty kośćmi, a dopiero potem zobaczyć co też z tego może ciekawego wyjść. Ha! Ja też chciałbym być koszykarzem, ale przy moich warunkach fizycznych… zostałem fotografem :).

Kolejnym zaskoczeniem może być brak profesji, a zamiast nich podział na bohaterów używających magii i nie używających magii. Co więcej, o zgrozo, nie ma również umiejętności, zawad itd. Dlatego tworząc postać trzeba ją odpowiednio opisać, łącznie z tym, czym też się para w swoim życiu. Taki na przykład mechaniczny “Fighter” z dużą zręcznością i inteligencją, może para się zawodowo włamywaniem? W czasie gry od razu oznacza to, że zna się na otwieraniu zamków, a pewnie nie jest mu również obca wycena przedmiotów. A może raczej jest on myśliwym? W takim razie przeżycie w dziczy, zakładanie wnyków, wytwarzanie strzał, nie powinny być dla niego kłopotem. Itd. Wszystko byle jak najmniej się uszczegółowić w czasie tworzenia postaci, bo nie o cyferki i określenia chodzi, a o fajnie wymyśloną postać.

To wszystko!

Comments

mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.