Skrzydła Rocranon

Pierwsze koty za płoty... czyli plagiat

Plagiat, bo Parasit użył tego samego tytułu w swojej notce dotyczącej naszego środowego grania. Tak tu jednak pasuje, a podobne stwierdzenie żadne jakoś nie przychodzi mi do głowy, że co mi tam.

W tej notce chciałbym podsumować nieco nasze techniczne zmagania. Muszę przyznać że Roll20.net sprawdził się bardzo dobrze i gdyby nie problemy, w którymś momencie z dźwiękiem, uznałbym, że było idealnie. Problemy miałem tylko ja, a mój komputer od dawna domaga się zajęcia nim, więc z dużym prawdopodobieństwem był to jednak kłopot po mojej stronie. Mam nadzieję, że czas to wykluczy.

Roll20 załatwił nam połączenie tak głosowe jak video, załatwił rysowanie mapek, załatwił pozycjonowanie postaci w czasie walki, a koniec końców, również podkład dźwiękowy. Jestem bardzo zadowolony z jego funkcjonalności i z czasem, kiedy tylko opanujemy nieco bardziej posługiwanie się nim, powinien być niemal niezauważalny i płynny w użyciu. Jedyną wadą na dziś dzień jest dla mnie brak prostych przycisków odpowiadających za rzuty różnymi rodzajami kości. W tym momencie trzeba wpisywać komendę rzutu z klawiatury, co daje duże możliwości w konfigurowaniu rzutu (np 3k10-15*10), ale strasznie spowalnia. Przycisk z kością K20 i dodanie na głos modyfikatora załatwił by sprawę, w końcu radzimy sobie z tym na każdej normalnej sesji.

Drugim aspektem gry były moje tabelki i, jakkolwiek by szumnie to nie zabrzmiało, mój moduł oraz jego prowadzenie. Póki co jeszcze trochę zapominam o koniecznych rzeczach, trochę się gubię i muszę wszystko zapisywać, ale mimo obaw idzie to całkiem sprawnie. W następnej notce napiszę co nieco na temat samej treści naszego króciutkiego wprowadzenia, powiem jednak, że było dość zaskakująco i trzeba być naprawdę elastycznym prowadząc tego typu gry. Muszę chyba przemyśleć rolę spotkań, bo nieco zbyt dużo niesamowitego się u mnie dzieje, ale już tabelka pogody po prostu dała popalić na całego. Winne były jednak niezwykłe rzuty kośćmi a nie sama tabela.

Podsumowując z siebie jestem średnio zadowolony, z modułu całkiem, całkiem, zaś z platformy do grania nad wyraz bardzo. Następna sesja za tydzień, czas poprawić błędy i zająć się komputerem.

Comments

rozumiem, że drugie koty w ten czwartek?

 

Tak! W czwartek 30 sierpnia o godzinie 21:00. Umówmy się, że póki co, ta informacja jest zawsze na podstronie kampanii w systemie roll20. Dokładny adres to: http://app.roll20.net/campaigns/details/2516/rocranon .

 

Dlaczego mi się wydaje że mowa była o PIĄTKU? Nie wiem czy dam radę w czwartek bo może mój ojciec przyjechać. Niestety pewności nie mam żadnej bo sam się nie potrafi określić :/

Z zupełnie innej beczki, można sobie przypisać makra do różnych rzeczy, wydaje mi się że też do guzików. Na poprzedniej sesji już się bawiłem w proste oprogramowanie tego wynalazku i wychodziło to dosyć sprawnie.

mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.