Skrzydła Rocranon

Klaruje się to pięknie

No proszę, druga sesja za nami. Poszło znacznie lepiej niż ostatnio i chyba powoli klaruje nam się techniczna strona naszego grania. Przede wszystkim znakomitym narzędziem jest Roll20.net! Ostatnio narzekałem, że nie ma przycisków rzutów kośćmi, ale jak się okazało są, można je sobie samemu zaprogramować jako makra i działają świetnie. Przygotowałem sobie taki zestaw, a tu okazało się, że również w samym programie pojawił się do nich dynks, nawet taki, który renderuje obiekty 3d, ten jednak jest już przesadny i zbyt mocno obciąża komputer.

Udało mi się też sensownie wymyślić stół do grania i obecnie nie przełączam cały czas graczy między podstronami, tylko wszystko leży na jednym blacie. Bardzo dumny jestem z pomysłu na mapkę do rysowania dla graczy, składaną z heksików z różną zawartością, którą po prostu sobie mapper układa. Rysowanie po obrazkach, dodawanie komentarzy, wskazywanie miejsc pointerami znakomicie ułatwia grę. Uwielbiam tę aplikację! I moi gracze chyba też.

Niestety nie do końca dobrze radzi sobie przekaz audio-video, zwłaszcza w kwestii audio, która nieco potrafi przylagować, zagłuszyć co nieco, przerwać czasem, ale znaleźliśmy na to świetny sposób. Po prostu w tle uruchamiamy Skype’a, z konferencją audio, w Roll20 wyciszamy dźwięk ale zostawiamy obraz. Dzięki temu ciągle mamy stół, ciągle się widzimy, a dźwięk to prawdziwa żyleta. Uwierzcie mi, mój komp ma już przeszło 4 lata, a działało to wszystko bez najmniejszego zarzutu.

Powoli zaczynam się też wkręcać w prowadzenie wedle rzutów na tabelki, choć nadal ciągnie mnie do testowania czegoś co chwilę to skutecznie z tym walczę. Tym razem przygoda była bardzo spokojna, gracze siedzieli głównie w osadzie i tylko raz kazałem im wykonać jakikolwiek rzut, a to i tak tylko dla funu. Zaczyna mi jednak rosnąć niesamowicie liczba NPCów, trochę się tego boję, że przestanę się łapać co i jak. W dziczy będzie łatwiej prawda?

Acha no i gracze mają niesamowite szczęście, rzuty na reakcję NPCów są oszałamiające, wszyscy lgną do nich jak do swoich.

Dzięki za grę, następna już w kolejny czwartek, 6 września o godzinie 21:00.

Comments

_ znaleźliśmy na to świetny sposób. Po prostu w tle uruchamiamy Skype’a_

Jest jeszcze lepszy: Roll20 jest obecnie zintegrowany z Google Hangouts. Pomijając różne przewagi tego rozwiązania podam jedną: sesja zostaje nagrana i zapisana na serwerach Google (oczywiście nie ma obowiązku jej upubliczniania).

Klaruje się to pięknie
 

@Michał: Nie używam w ogóle Google+, nie posiadam nawet konta, zdaje się, że jest to wymóg. Dlatego nie tykam Google Hangouts.

Klaruje się to pięknie
mistrz_gry

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.